Hrejivé lama vankúšiky pre deti

Celá hŕba pohánkových hrejivých vankúšikov čaká na svojich nových majiteľov. Kamaráti už cestujú do Bioklimatického parku Drienová, aby ich deti mohli nájsť pod vianočným stromčekom. Riško a Miška sú naše lamy alpaky, ktoré určite stretnete, ak nás navštívite.

Budú dostupné už čoskoro v Perníkovej chalúpke u anjela v Rajci.

Poznáte už účinky pohánky na naše zdravie?

Okrem toho, že pohánka má priaznivé účinky na naše zdravie, keď ju zaradíme do svojho jedálnička, jej šupky sa dajú použiť na plnenie vankúšov pre relax a zdravý spánok.

Hrejivý aj chladivý účinok

Takýto vankúšik je však aj veľkým pomocníkom, keď deti bolí bruško, hrdlo alebo sú premrznuté. Dá sa totiž jednoducho nahriať v rúre, radiátore, peletovom kotli alebo na slniečku. Pôsobí ako termofor. Môžete ho však použiť aj ako chladivý obklad pri udretí alebo uštipnutí. Vtedy ho na chvíľu vložíme do chladničky. Vankúšik pri hre jemne šuští, čo menšie deti veľmi vnímajú. Vďaka tomu, že pohánka pri pestovaní nie je chemicky ošetrovaná a jej plevy sú BIO čistené sú vhodné aj na plnenie vankúšov pre deti. Pohánkové šupky vďaka svojej tvárnosti, schopnosti prispôsobiť sa akémukoľvek tvaru a schopnosti akumulovať teplo, pomáhajú deťom aj pri bolestiach bruška, hlavy, hrdla, krčnej chrbtice, únave končatín a kĺbov.

One Comment Add yours

Pridaj komentár