Klíma nad zlato

Lektorované prehliadky v Bioklimatickom parku Drienová

V rámci kampane „Klíma nad zlato“ pozývame návštevníkov Bioklimatického parku na lektorovanú prehliadku realizovaných opatrení náučným chodníkom OBJAVUJ.

Čo všetko sa dozviete a uvidíte?

  1. Prečo je dôležitá ochrana biodiverzity a ekosystémových služieb, ktoré sú ohrozené klimatickou zmenou – uvidíte včelí apidom na strome so včelími úľmi, prejdete sa v ovocnom sade starých odrôd, dozviete sa ako je možné vysadiť vinicu vo vyššie položených oblastiach, a ako pestovať vinič v nových klimatických podmienkach, prejdete sa po gazdovskom dvore, na ktorom malé opatrenia na zachytávanie dažďovej vody zabezpečujú zvieratám príjemný život.
  2. Prečo a ako jednoducho využívať obnoviteľnú energiu na zmiernenie zmeny klímy – dozviete sa aký je život na farme bez elektrickej prípojky, čo je to energetická sebestačnosť a akú energiu tu využívame na rôzne účely – využívanie solárnej, veternej energie a biomasy.
  3. Jednoduché zadržiavanie dažďovej vody tam kam dopadne – presvedčíme vás, že jednoduché opatrenia nás môžu ochrániť pred prívalovými dažďami a záplavami ale tiež pripraviť sa na obdobie sucha a zlepšiť miestne klimatické podmienky počas horúcich dní.
  4. Láska ku krajine a pôde je kľúčová pre zmenu klímy – zlepšenie spôsobov akými v súčasnosti využívame krajinu a pôdu je pre nás“životne “ dôležité, ak ide o zdravé životné prostredie a potravinovú bezpečnosť. Dozviete sa tiež čo všetko pestujeme a aká dlhá je cesta nášho chleba až na stôl.

Máte záujem o takúto prehliadku? Ak chcete byť informovaní vopred a zaistiť si miesto vyplňte tento REGISTRAČNÝ FORMULÁR alebo nám napíšte na park.drienova@gmail.com

Fotogaléria