Zdravé vankúše

Špaldové a pohánkové vankúše

Špaldové vankúše sú naplnené čistenými plevami zo zrna starej odrody špaldovej pšenice (Triticum spelta).

Pohánkové vankúše sú naplnené čistenými plevami zo zrna pohánky obyčajnej (Fagopyrum esculentum Moench).

Vďaka tomu, že špalda a pohánka nie sú chemicky ošetrované a celý proces spracovania má certifikát BIO kvality, možno použiť na plnenie vankúšov ich plevy, ktoré sú elastické a prispôsobujú sa tvaru vášho tela. Hlava a chrbtica sú tak po celú noc optimálne opreté. Svalstvo sa môže predovšetkým v oblasti ramien a šije úplne uvoľniť, čo prispieva k hlbokému zotavujúcemu spánku. Plevy majú schopnosť uskladňovať vzduch, čo umožňuje ich nahrievanie. Špaldový i pohánkový vankúš môžete nahriať na slnku alebo na peletovom krbe a použiť ako termofor alebo len priložiť na boľavé miesto.

Špaldové a pohánkové vankúše pohltia v noci telesný pot a odvádzajú nadbytočné teplo – vytvárajú tak príjemnú klímu pre zdravý spánok. Sú predpisované aj na rôzne neduhy, napr. proti zablokovanej krčnej chrbtici a z toho plynúcim bolestiam hlavy, zátylku, ramien a chrbta. Pôsobia blahodarne aj pri migréne, nespavosti, chorobách uší a očí, tlmia ochorenia čelových a čeľustných dutín. Úľavu prinášajú pri dne, reume, bolestiach končatín a kĺbov a pod. Plevy dokážu údajne pôsobiť aj proti geopatogénnym zónam.

Rozmery a vzory

Špaldové vankúše šijeme v 2 veľkostiach – 50 x 60 cm a 34 x 46 cm

Pohánkový vankúš je menší – 30 x 30 cm

Špaldové a pohánkové vankúše ponúkame v rôznych farebných verziách vonkajšej obliečky zo 100% bavlny. Plevy sú zašité vo vnútornej obliečke zo 100% bavlny. Vankúš je starostlivo zabalený a nájdete pri ňom i popis s návodom na použitie.

Aktuálny vzorkovník obliečok:

V malých množstvách sú dostupné i iné vzory. Vybrať si môžete v Perníkovej chalúpke u anjela.

Ako používať špaldový vankúš?

– ako podperu hlavy alebo zátylku pri čítaní, sledovaní televízie, relaxovaní

– ako podložku pod nohy, ohrievač pri spomenutých problémoch a ochoreniach

– pre každodenný spánok

– pri cvičení

– na cestovanie (najlepšie vankúš umiestniť  okolo krku)

– ako podložku na stoličku pri práci v kancelárii

Ako sa starať o vankúš?

Jednoduchým natrasením vrátite vankúšu pôvodný tvar. Pokiaľ možno, dávajte vankúš často na slnko, aby naakumuloval energiu, ktorá potom prejde na vás. Vankúše dlho voňajú po slame, pôsobia upokojujúco a majú dlhú životnosť. Pokiaľ sa vám vankúš ušpiní, stačí oprať len návliečku. Vankúš s plevami neperieme, sú špeciálne BIO čistené.

Cena

Špaldový vankúš (34 x 46 cm)16€ + poštovné
Špaldový vankúš (50 x 60 cm)20€ + poštovné
Pohánkový vankúš (30 x 30 cm)9€ + poštovné

Objednávka

Vankúše sú dostupné v Perníkovej chalúpke u anjela, ktorá je otvorená Pondelok – Piatok doobeda od 10. 00 do 12.00 a poobede od 14.00 do 16.00 hod.

O dostupnosti sa môžete informovať na tel. 0907 884 839 alebo nás kontaktujte mailom park.drienova@gmail.com.

Zasielame i poštou pri platbe vopred na faktúru.