Ocenenie Osobnosti ŽSK

V priestoroch Národného domu v Martine prebehlo v sobotu 11.6.2022 slávnostné oceňovanie osobností Žilinského samosprávneho kraja za rok 2021 za účasti Eriky Jurinovej, predsedníčky ŽSK a Tibora Kubičku, riaditeľa SKD Martin.

Pamätnú plaketu za mimoriadny prínos v oblasti ochrany životného prostredia a rozvoja obnoviteľných zdrojov v Žilinskom kraji si prevzal aj Ladislav Židek, ktorý je nositeľom mnohých inovatívnych myšlienok v oblasti ochrany životného prostredia na Slovensku, no idea vytvorenia Bioklimatického Parku je jeho srdcovou záležitosťou.

Čo je však najdôležitejšie, dokázal svoje myšlienky, um i mozole pretaviť do nadšenej komunity dobrovoľníkov z jeho rodného mesta Rajec ale i z väčšej diaľky, ktorí si toto ocenenie rovnako zaslúžia.

Vďaka ich vytrvalosti je dnes toto územie vzácnym príkladom ako je možné poľnohospodársky zdevastovanú, vysušenú a mŕtvu krajinu obnoviť prírode blízkymi spôsobmi a zmeniť ju na miesto, kde sa dá znova žiť najrôznejším živočíchom i človeku.

Medzi ocenenými boli Milada Bohovicová, Petra Vlhová, Iveta Zuskinová, Gustáv Beláček, Michal Meško, Ladislav Židek a Margita Kosturiková (in memoriam).

O Ocenení Osobnosti ŽSK informovala župa i vo svojom magazíne ZA KRAJ 03/2022

Pozrite aj nám blízky inšpiratívny príbeh pani Milady Bohovičovej – sociálnej pracovníčky z OZ Návrat a príbeh „Byť pestúnkou“ pani Evy Stankovej z Rajca, ktorá spolupracuje s našim OZ a rada chodí s dievčatami aj k námdo Bioklimatického parku.

Pridaj komentár