Špaldové vankúše

Naše špaldové vankúše sú naplnené plevami zo zrna starej odrody špaldovej pšenice (Triticum spelta) s láskou dopestovanej v Bioklimatickom Parku Drienová.

Vďaka tomu, že špalda nie je chemicky ošetrovaná a celý proces spracovania má certifikát BIO kvality, možno použiť na plnenie vankúšov jej plevy, ktoré sú elastické a prispôsobujú sa tvaru vášho tela. Hlava a chrbtica sú tak po celú noc optimálne opreté. Svalstvo sa môže predovšetkým v oblasti ramien a šije úplne uvoľniť, čo prispieva k hlbokému zotavujúcemu spánku. Plevy majú schopnosť uskladňovať vzduch, čo umožňuje ich nahrievanie.Špaldový vankúš môžete nahriať na slnku alebo na peletovom krbe a použiť ako termofor alebo len priložiť na boľavé miesto.

smartcapture
špaldový vanúš

Špaldové vankúše pohltia v noci telesný pot a odvádzajú nadbytočné teplo – vytvárajú tak príjemnú klímu pre zdravý spánok. Sú predpisované aj na rôzne neduhy, napr. proti zablokovanej krčnej chrbtici a z toho plynúcim bolestiam hlavy, zátylku, ramien a chrbta. Pôsobia blahodarne aj pri migréne, nespavosti, chorobách uší a očí, tlmia ochorenia čelových a čeľustných dutín. Úľavu prinášajú pri dne, reume, bolestiach končatín a kĺbov a pod. Plevy dokážu údajne pôsobiť aj proti geopatogénnym zónam.

Ako používať špaldový vankúš?

– ako podperu hlavy alebo zátylku pri čítaní, sledovaní televízie, relaxovaní

– ako podložku pod nohy, ohrievač pri spomenutých problémoch a ochoreniach

– pre každodenný spánok

– pri cvičení

– na cestovanie (najlepšie vankúš umiestniť  okolo krku)

– ako podložku na stoličku pri práci v kancelárii

Ako sa starať o vankúš?

Jednoduchým natrasením vrátite vankúšu pôvodný tvar. Pokiaľ možno, dávajte vankúš často na slnko, aby naakumuloval energiu, ktorá potom prejde na vás. Vankúše dlho voňajú po slame, pôsobia upokojujúco a majú dlhú životnosť. Pokiaľ sa vám vankúš ušpiní, stačí oprať len návliečku. Vankúš s plevami neperieme, sú špeciálne BIO čistené.

Špaldové vankúše ponúkame v rôznych farebných verziách i kvalite vonkajšej obliečky. Plevy sú zašité vo vnútornej obliečke zo 100% bavlny. Rozmer vankúša je 34 x 46 cm. Vankúš je starostlivo zabalený a nájdete pri ňom i popis s návodom na použitie.

O cene a dostupnosti sa informujte  na tel. 0907 884 839 alebo nás kontaktujte mailom park.drienova@gmail.com

Pridaj komentár