Anton Srholec – 3 roky v nebi

Je 7. januára 2019 a to sú 3 roky od smrti Antona Srholca. Iste neprislúcha mne ani nikomu zo smrteľníkov rozhodovať o tom, kto je a kto nie je v nebi. Ak by však takémuto skvostu medzi nami, čo sme sa objavili na tejto zemi nemal tento titul prislúchať, tak ja už potom neviem komu. Mňa na ňom fascinovalo práve to, že napriek tomu čo mu spôsobili ľudia nezanevrel na nich ale vedel neskutočným spôsobom rozširovať svedectvo tlmočiace príklad nášho Pána Ježiša Krista.

Na diaľku sme sa podvečer v Bioklimatickom Parku Drienová pridali k Trojkráľovému večeru „Pozdrav z Turína“ v Bratislave. V treskúcej zime sa nás v Pustovni Antona Srholca stretlo 10 ľudí a do Gazdovského domu sa pridal ešte jeden nečakaný hosť.

Marek Mucha otvoril a viedol v pustovni toto veľmi príjemné stretnutie, požehnal znova priestory pustovne a každý účastník predložil svoju prosbu za iných živých i mŕtvych, za požehnanie našich prác a dobro vo svete. Označil vstup do pustovne: 20 – C – M – B – 19.

Čoskoro po presunutí sa do Gazdovského domu sme videli pohybovať sa po areáli auto a tak išli dvaja muži hľadať príchodiaceho. Prekvapili nás, že prišiel mladý neznámy muž, z ktorého sa nakoniec vykľul redaktor Rádia Lumen pán Juraj Brezáni. Jeho reportáž bola zverejnená v Infolumene 7.1.2019 o 17:30 hod. Príjemné posedenie, rozhovory a spomienky na nášho priateľa Antona Srholca pokračovali ďalej, a boli tak i zaznamenané.

Reportáž si môžete vypočuť tu:

 

Pridaj komentár