Ražná kvásková múka

Bioklimatický park Drienová rozširuje opäť svoje služby.

Teraz pribudlo mletie ražnej múky na zakladanie a udržiavanie kvásku ideálneho na pečenie kváskového chleba. Raž sme dopestovali v Bioklimatickom parku Drienová v roku 2018, máme jej asi 120 kg, je nádherná. Pred pomletím však musíme obilie ručne prebrať a vyradiť všetky nie pekné zrnká, či iné prirodzené nečistoty, čo žiaden stroj neurobí. Zakúpili sme špeciálny mlynček od Rakúskeho výrobcu a odskúšali sme ho. Je to elektrický strojček, a samozrejme melie elektrinou vyrobenou zo slnka(Pozrieť video 🙂). Usilovne pracujeme na tom, aby sme mali čoskoro aj malú veternú turbínu.

Uvedomujeme si, že je potrebné a zmysluplné robiť aj takéto veci, aby aspoň pár ľudí pomaly ale isto začali chápať základný zmysel života – vedieť sa aspoň trocha o seba postarať a nebyť vo všetkom závislý na globálnych hráčoch, ktorí vôbec nesledujú vaše zdravie, zdravú výživu, radosť zo života

Aj v rámci kurzov kváskovania a pečenia výborného domáceho kváskového chleba z našej špaldovej celozrnnej hladkej múky , sa dozviete, čo je to sila kvásku a akými faktormi je ovplyvňovaná. Skúsenosti dokazujú, že práve sila kvásku najviac závisí od kvality múky a teda aj od čerstvosti múky. Ponúkame Vám preto aj čerstvo zomletú ražnú múku pre ten najlepší kvások.

Pridaj komentár