Jesenné práce sme zvládli

Máme za sebou veľmi teplé a suché leto a už aj jeseň. Musíme sa priznať, že pre domáce zvieratá sme zvládli prípravu sien, žatvu, zber zemiakov, zber repy, ale i oberačku jabĺk z jednej divej jablone. Dokonca už máme aj namletú múku z našej excelentnej špaldy. Všetky domáce zvieratá máme odčervené a už sme Vás informovali, že intenzívne prebiehajú domáce zabíjačky.

Koncom leta sa nám postupne vyliahli ešte 3 rodiny sliepok a sliepočiek a značnú časť chovu sme presťahovali do oploteného areálu. Koncom leta sa nám uliahlo 12 malých mačeniec od 5 mačiek, majú sa veselo k životu a ustavične hlavne ráno a k večeru sa motajú všade. Preto obmedzujeme aj príjazd vozidiel. Husi a kačice sa majú čulo k životu a každý komu sa chce a má čas si nachystal výborné mäsko priamo z prírody.

Veľkú časť oranej pôdy sme zatrávnili, vysiali novú špaldu a poorali pôdu pod budúcoročnú sadbu zemiakov, repy a zeleniny. Aj cap Ivan ma už za sebou párenie našich i dedinských kôz. Ba dokonca máme za sebou aj súťaž vo výrobe domácich vín, o ktorú nás obohatili postihnutí dôchodcovia z Rajca, ktorí sa takýmto zmysluplným záujmom venujú.

Ladislav Židek

Pridaj komentár