Voda a klíma

Keď sme prebrali zodpovednosť za spravovanie Bioklimatického parku Drienová pri Rajci v roku 2014 bolo toto územie totálne zdevastované. V apríli prestala v potoku tiecť voda a netiekla každý rok až do októbra. Ak aj poriadne napršalo, za deň voda ušla a zasa bolo všade sucho. Pôda neprinášala úrodu, život tu v podstate neexistoval. V lete územie „horelo“.

Potom sme začali robiť rôzne drobné opatrenia a výsledok po 7 rokoch je taký, že všade a celý rok máme dosť vody .Ideme ešte ďalej a robíme v prírode také drobné opatrenia, ktoré musí pochopiť každý. Preto organizujeme rôzne vzdelávacie aktivity od detí až po dospelých, od obyčajných ľudí až po expertov. Aj v nasledujúcich rokoch chceme v týchto aktivitách pokračovať aby sme prinášali návod ako bojovať proti klimatickým zmenám.

Súčasťou našich aktivít je aj podpora využívania obnoviteľných zdrojov energie ale spôsobom, ktorý nezaťažuje životné prostredie exhalátmi.
Spájame sily a chceme ísť ďalej. Chceme priniesť Slovensku skutočne vzdelávací model, ktorý pomôže s klimatickými zmenami. Uvidíme či budeme pochopení a podporení v našich aktivitách.

Záchytné jazierko pri zvonici
Kaskády na zachytávanie dažďovej vody
Fotovoltaické panelny na Perníkovej chalúpke u anjela

Pridaj komentár